Rady a návod jak přestat kouřit

Dali jste si předsevzetí, že přestanete kouřit a hledáte nějaký návod nebo rady jak přestat kouřit? Možná že už kouříte delší dobu. Pokud ano, tak je hodně pravděpodobné, že už vás to několikrát napadlo. Jen málokterý kuřák nemá čas od času pocit, že by měl přestat kouřit. Asi každého čas od času, večer před spaním, napadne, že si zítra už nezapálí. Nebo si dáváme předsevzetí, že přestaneme kouřit i při jiných příležitostech. Přestat kouřit ale není tak snadné, jak to někdy nekuřákům připadá.

Kdo nikdy nebouřil, tak si jen stěží dokáže co to je, přestat kouřit. Skoro všechny návody jak přestat kouřit, mluví především o tom, že musíte mít pevnou vůli. Jenže ono mít jen pevnou vůli někdy nestačí. To platí hlavně pro těžké kuřáky. Pokud někdo vykouří krabičku cigaret denně nebo i více, pak je velmi pravděpodobné, že si už vypěstoval fyzickou závislost na nikotinu. V takovém případě je odvykání kouření hodně složité.

Existuje ale celá řada způsobů jak to zvládnout. Mě osobně se asi nejvíce osvědčili nikotinové náplasti. I s nimi jsem sice pořád měl velkou chuť na cigaretu. Ale byla to chuť, která se dala zvládnout. Zatímco když jsem si odpíral cigaretu bez náplasti, bylo to doslova utrpení. Hodně podobně fungují i nikotinové žvýkačky. Poměrně dobrá je pak i elektronická cigareta. I když u té mám pocit, že mi přestat kouřit moc nepomohla.

Pokud nevíte proč přestat kouřit, podívejte se, jaké jsou následky kouření. A co víc, pokud máte kolem sebe nějaké lidi, na kterých vám záleží, podívejte se i na to, co vše způsobuje pouhé pasivní kouření. Zdravotní rizika u lidí, kteří jsou pasivně vystaveni cigaretovému kouři, jsou skoro stejně vážná, jako u aktivních kuřáků. Myslím, že pokud vám nestačí, že konec s cigaretami bude znamenat velké plus pro vaše zdraví, možná by vás mohlo přesvědčit to, jak tím ulevíte i svému okolí. Nebojte se přestat kouřit. Je to těžké a je to velké utrpení, ale rozhodně to stojí za to!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.