Osm důležitých živin pro sportující ženy

 Ženy potřebují prospěšné vitamíny a minerály, aby své tělo udržely zdravé a silné. Jedná se zejména o vitamin B6, kyselinu listovou, vitamin C, vápník, železo, zinek, hořčík a vitamin E.

Vitamin B6 je základní vitamin, který potřebuje tělo k udržení dobrého metabolismu tuků a cukru. To hraje důležitou roli v prevenci gynekologických onemocnění u žen. Účinně zmírňuje například pre-menstruační syndrom, nespavost a ztrátu paměti.

Kyselina listová se vyskytuje v zelené listové zelenině. Potřebují ji zejména těhotné ženy, kvůli zabránění fatální anomálii a urychlení vývoje nervové soustavy plodu. 

Vitamín C má důležitý vliv na zlepšení imunity, působí jako prevence rakoviny a srdečních chorob a chrání zuby. Navíc účinně zkrášluje pokožku. Jídla jako rajčata a pomeranče obsahují vysoký obsah vitamínu C. Ženy by měly sníst nejméně 60 miligramů vitaminu C každý den.

Vápník ženám pomáhá předcházet osteoporóze a předčasnému stárnutí. Nedostatek vápníku je hlavní důvod předčasného stárnutí žen. Ženy by měly doplňovat 1000 mg vápníku denně. Dobrým zdrojem vápníku jsou mléko a mléčné výrobky.

Železo je hlavní složkou hemoglobinu. Adekvátní dávky železa ženám pomáhají udržet se mladé a zdravé. Na železo je bohaté zejména červené maso.

Zinek je důležitou živinou, které pomáhá udržovat ve formě vlasy a nehty. Nedostatek zinku snižuje lesk vlasů a zvyšuje lámavost nehtů. Navíc zvyšuje odolnost vůči nemocem.

Hořčík je základní živina, upravující nervový systém a zvyšující odolnost lidského těla. Zabraňuje vysokému krevnímu tlaku a vysoké hladině cholesterolu. Pro sportující ženy je hořčík velice důležitý.

Vitamin E urychluje metabolizmus, posiluje imunitu a posiluje odolnost organismu. Navíc chrání pokožku a předchází jejímu stárnutí. Zejména sportující ženy potřebují vysokou denní dávku tohoto vitamínu.

Náš internetový obchod www.sportsmarket.cz nabízí řadu výrobků za výhodnou cenu, obsahujících nejen tyto a ještě mnohé další potřebné vitamíny a minerály. V naší nabídce najdete například doplněk stravy Daily Tab od firmy  Penco, který obsahuje širokou škálu potřebných vitamínů a minerálů. Velice oblíbený je také výrobek VITAL AQUAMIN značky Nutrend, který obsahuje mnoho stopových prvků a je vhodný pro posílení vytrvalostního výkonu.

Dále nabízíme ještě celou řadu vitamínů, minerálů a dalších potřeb pro sportovce za velice výhodné ceny. Navštivte nás a určitě si vyberete!

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.