Natěračství Plzeň nabízí své kvalitní natěračské práce

Kvalitní nátěry v Plzeňském kraji

Předměty, které jsou vystaveny mechanickému namáhání, otěrům, klimatickým vlivům, velkým teplotním rozdílům a různé vlhkosti, potřebují vhodné a kvalitní nátěry. Dřevěná okna jsou nejvíce namáhanými stavebními prvky. Podmínkou jejich správné funkce, zdravého vzhledu a především dlouhé životnosti, jsou správně vybrané a provedené nátěry, jejich obnova a pravidelná údržba.

Natěračské práce od Natěračství Plzeň

Pokud sluneční paprsky odhalí nevzhledné praskliny a starobu na vašich oknech, nezbývá nic jiného, než si zavolat na pomoc zručné plzeňské natěrače. Natěračství Plzeň nabízí své natěračské práce, včetně nátěrů oken v regionu Plzeňského kraje. Firma Natěračství Plzeň kvalitně natírá okna, dveře, fasády domů, střechy, okapy, radiátory a dřevo, kov i ocel.

Perfektní a trvanlivé nátěry oken

Staré nátěry oken

Než se zahájí nátěry oken, je nutné nejprve dřevo důkladně očistit a odstranit oprýskané staré nátěry. Je vhodné použít horkovzdušnou pistoli, u které lze regulovat teplotu. Staré původní nátěry změknou a pak je lze špachtlí snadno odstranit, ovšem velmi opatrně, aby hrany špachtle dřevo nepoškodily. Když jsou z oken odstraněny staré nátěry, je nutné odhalené dřevo ochránit impregnačními nátěry. Pro nátěry venkovní se doporučují ošetřující přípravky na bázi organických rozpouštědel (proniknou hlouběji do dřeva, chrání před škůdci). Některé nátěry jsou účinné proti plísním, houbám i hnilobě. Po impregnaci dřeva je třeba s dalšími úpravami asi 24 hodin počkat.

Tmelení a přebroušení oken

Dalším krokem je vyrovnání drobných nerovností tmelem na dřevo. Po vytuhnutí tmelu je nezbytné jeho přebroušení brusnými papíry (postupně jemnější zrnitosti). I když se povrch zdá hladký, stlačené částečky dřeva by mohly při použití vodového mořidla nebo vodou ředitelného laku nabobtnat (povrch by byl chlupatý). Doporučuje se přetřít dřevo houbičkou namočenou v horké vodě nebo 3 – 5 % roztoku kostního klihu a po dvou hodinách ještě jednou jemně přebrousit.

Jaké zvolit nátěry?

Pro laiky není orientace v široké nabídce různých typů nátěrových hmot mnoha výrobců jednoduchá. Základní nátěry se volí podle finální úpravy (email, vodou ředitelné barvy nebo lazury). Při nanášení nátěrů je vždy důležité řídit se návodem od výrobce na obalu výrobku. Natěrači z plzeňského Natěračství Plzeň vám ochotně a zkušeně poradí. Natěrači z Plzně mají dlouholeté zkušenosti s ředěním a aplikacemi nátěrů mnoha světových výrobců, jsou proškoleni pro správné postupy a dovedou vybrat vhodný nátěr s ohledem na natíraný povrch, způsob používání i klimatické podmínky. S plzeňskou natěračskou firmou sázíte na jistotu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.