Krásné interiérové koberce v regionu Olomouc

Krásné koberce v Olomouci

Koberce spolu s ostatními doplňky z textilu výrazně přispívají k vytvoření útulného interiéru a intenzivního pocitu tepla a pohody. Vhodně zvolené koberce dokáží v interiéru udělat pravé divy. Pozornost okamžitě připoutají koberce luxusního vzhledu a naopak nenápadné koberce dají vyniknout ostatním částem interiérů. Jinak působí koberce, které jsou položeny celoplošně a zcela jinak kusové koberce volně položené na podlahy nebo dlažby. Radou i pomocnou rukou jsou vám k dispozici zkušení podlaháři z firmy Koberce Olomouc.

Koberce v barvách

Na vzhled pokoje má největší vliv zbarvení koberce. Pokud vybíráte koberec do již zařízeného pokoje (kde jsou různobarevné bytové doplňky), je nejlepším řešením vybrat jednobarevný koberec, nejlépe tmavě hnědé barvy. Koberce s výraznými pestrobarevnými motivy se totiž obtížně kombinují s některými typy nábytku. S výběrem vám pomohou podlaháři nebo bytoví designéři.

Jak koberce vybírat

Při výběru koberců musíte myslet hlavně na to, jakému provozu budou odolávat. O vlastnostech koberce vypovídá povrchová váha vlasu, hustota šití a u koberců s řezaným vlasem zákrut vlákna (čím vyšší hodnoty, tím jsou lepší vlastnosti koberce).

Rozdělení koberců

Bytové koberce dělíme podle konstrukce na tři základní druhy:

 • Koberce s řezaným vlasem se hodí prakticky kdekoli. Koberce mají konce smyček sestříhány tak, že tvoří jednotlivá vzpřímená vlákna.
 • U smyčkových koberců nejsou smyčky seříznuty: jsou buď pravidelné, nebo nejsou ve stejné úrovni a vytvářejí různé dezény. Tyto koberce velmi dobře odolávají i vysokému provozu.
 • Kombinací řezaného vlasu a smyčky vznikají nejrůznější jedno- či vícebarevné vzory.
 • Na výrobu koberců se nejčastěji používají syntetická vlákna jako nylon, polypropylen nebo polyester. K používaným přírodním vláknům patří vlna, hedvábí a kokos.

  Odborné poradenství při výběru koberce

  Součástí práce podlahářů z firmy Koberce Olomouc, provádějících pokládání a lepení koberců, je odborné poradenství při výběru nejvhodnějšího koberce pro váš interiér. Neváhejte před výběrem koberce kontaktovat odborníky – podlaháře, kteří se s vámi rádi podělí o své dlouholeté zkušenosti a poskytnou vám nezaujatou a nestrannou radu. Hlavním zájmem podlahářů z Olomouce je spokojenost zákazníků a jejich dobré reference na provedenou práci i dodaný materiál.

  Koberce v Olomouckém kraji

  Podlahářská firma Koberce Olomouc provede odbornou pokládku a lepení koberců včetně přípravy podkladu a zalištování v širokém okolí města Olomouc. Dle přání zákazníka provedou zkušení podlaháři také demontáž a odvoz starého koberce a lišt. Firma Koberce Olomouc a jejich podlaháři provádějí pokládku koberců všech typů a technologií. Podlaháři se pravidelně se seznamují s aktuální nabídkou materiálů mnoha výrobců koberců a absolvují školení pořádaná výrobci a dovozci koberců.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.