Zimní sporty v Itálii

Pokud holdujeme běžkaření, je nutno říci, že jsme si ho v posledních letech kvůli nedostatku sněhu moc neužili. Nebo alespoň tak jak bychom si přáli. Naše české kopce, zůstávaly často bez sněhové pokrývky, a když už se konečně sněhovým vločkám podařilo dopadnout na zem, během pár dní byly ty tam. A tak nám nezbylo než smutně koukat z okna a pozorovat sluníčko, jak svými paprsky roztápí poslední zbytky přes noc napadaného sněhu. Někdy i slza ukápla. To vše je však minulostí.

Proč zůstávat doma když můžeme navštívit nádherná místa, která přímo vybízí pro běžkování. Spousta lyžařských zájezdů, nabízí možnost vycestovat do zahraničí a nenechme se mýlit, tyto lyžařské pobyty, nejsou určeny pouze pro lyžaře, řádící na sjezdovkách. Ale také nám běžkařům. Speciálně upravené běžkařské trasy v Italských Alpách nás nejen mile překvapí, ale vyrazí nám dech. Překrásná italská příroda ve výškách kolem tří tisíc metrů nad mořem, pod sněhovou pokrývkou pro nás každoročně vytváří takové podmínky, o kterých se nám může jen zdát.

Užijte si krásné horské výhledy

Jistě všichni známe ten pocit blaženosti, když za krásného, sluncem prozářeného dne nazouvám běžky na nohy a děláme těch prvních několik kroků. Trochu do podřepu a už vyjíždíme vstříc vyfrézované stopě ve sněhu k horské hospůdce, vzdálené několik kilometrů. Představme si takovýto den v Italských alpách. Přejíždíme hřeben a kocháme se nádhernými výhledy do údolí. Slunce opaluje naši tvář a my jsme téměř v sedmém nebi.

Na vrcholy se lze snadno dostat lanovkou, nebo autobusovou linkou. O naše zázemí se pak starají ubytovací zařízení poskytující všechno pohodlí, co od lyžařského zájezdu očekáváme. Dobré jídlo, kvalitní spaní a příjemnou relaxaci prostřednictvím masážních procedur a bazénů.

Aktuální lyžařské zájezdy

Lyžařské zájezdy do Alp nejsou jen záležitostí aktivních sjezdařů, ale také běžkařů! Poznejme krásy Itálie. A to nejen v létě u moře, ale také v zimě na horách. Vyrazit do Itálie na běžky, není tak zcela utopická představa, jak se na první pohled může zdát. Pokud využijeme přímo lyžařského zájezdu do této krásné země, nakonec zjistíme že „za málo peněz hodně muziky“ v tomto případě opravdu platí! Ale hlavně, nezapomenout doma vosky! Prohlédněte si aktuální lyžařské zájezdy a užijte si krásnou dovolenou v Alpách.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.