Tipy na dovolenou v Primorsku

Plánujete dovolenou v Bulharsku, ale stále se nemůžete rozhodnout, které letovisko zvolit? Máte- li rádi příjemnou atmosféru, čisté pláže a místa, kde se pohodlně domluvíte česky, pak bychom vám doporučovali letovisko Primorsko nacházející se na jižním pobřeží Bulharska. V tomto letovisku na vás čekají moderní hotely ležící na rušných částech pobřeží i v odlehlejších částech, dlouhé pláže se zlatým pískem, četné kulturní památky i pestrá nabídka fakultativních výletů, které jistě potěší nejen rodiny s dětmi.

Toužíte- li prožít svou letní dovolenou právě v bulharském letovisku Primorsko, pak využijte online katalog New Travel.cz, v němž naleznete přehledně seřazeny zájezdy do Primorska od desítek renomovaných českých cestovních kanceláří, což vám zajistí pohodlný výběr na jednom místě.

Dvě pláže Primorska

Letovisko Primorsko se pyšní hned dvěma plážemi, severní a jižní. Obě pláže se vyznačují jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, který je vhodný pro koupání s menšími dětmi. Jižní pláž je na rozdíl od severní více uzavřená, a tak zde nenarazíte na vysoké vlny tak často jako na severní pláži a také je mírně teplejší moře. Jižní pláž je také vhodným místem pro procházky, můžete zde navštívit místní přístav nebo dojít až do městečka Kiten, které je proslulé svými krásnými plážemi, malebnými domky a kouzelnou přírodou, která dokresluje jedinečný dojem, který ve vás Kiten zanechá.

Naproti tomu severní pláž je díky svým vlnám ideálním místem pro surfing, ale na své si zde přijdou také vyznavači lenošení ve stínu slunečníku, plážového volejbalu či plavání. Rozhodnete- li se vydat podél pobřeží směrem na severní stranu, pak dojdete do klidnějších míst, kde slábne ruch a nakonec dojdete až do přírodní rezervace Perla.

Výlety do okolí Primorska

Rozhodnete- li se prožít svou dovolenou v Primorsku, pak se vám naskytne jedinečná příležitost navštívit celou řadu zajímavých míst. Jedním z nich je například přírodní rezervace Ropotamo rozkládající se podél toku stejnojmenné bulharské řeky. Tato rezervace je pohodlně dostupná pěšky a celodenní výlet můžete zakončit projížďkou po řece na nejzajímavější místa rezervace. Dalším místem, které rozhodně stojí v okolí Primorska za vidění jsou města Burgas a Sozopol, kde vás čekají krásné památky, široké možnosti nákupů i zábava v podobě zábavních center a aquaparků.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.