Mallorca

Mallorca je středomořským ostrovem s pestrou historií a mnoha zajímavými místy, které stojí za to navštívit. Hlavním městem Mallorky a celých Baleárských ostrovů je Palma de Mallorca. Snoubí se zde moderní architektura s historickými budovami a silnice jsou lemovány palmami, podle nichž bylo město pojmenováno.

Dominantou historické části je katedrála La Seu, jejíž stavba byla zahájena ve 13. století a trvala celých 300 let. Západně od centra Palmy se nachází hrad Bellver, který byl postaven již během 13. století a od té doby je používám jako panovnické sídlo.

Přístav Puerto D’Alcúdia je pyšný na svou 10 km dlouhou písečnou pláží, kterou lemuje množství restaurací, kaváren a barů. Je často vyhledáván milovníky vodních sportů a rybáři. V jeho těsné blízkosti se nachází chráněná bažinatá oblast s výskytem mnoha druhů ryb, ptáků a obojživelníků.

Naopak velmi klidným místem je Pollença, městečko plné tradičních španělských rysů. Milovníci hudby se sem každé léto sjíždějí na festival klasické huby.

Původní přístav Port de Pollença se změnil z malé rybářské vesnička na dnešní turistické centrum. Pro rodiny s malými dětmi je ideální zdejší záliv ve tvaru podkovy. Záliv je chráněn nedalekým horkým masivem, který přímo vybízí k procházce a turistice.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.