Itálie, pestrá země plná krásných míst

Když se řekne Itálie, většina lidí si vybaví mistrnou kuchyni, krásou historii starověkého Říma, město Romea a Julie, sopku Vesuv, festivaly v Benátkách a romantiku a krásu přírody. S počtem návštěvnosti je Itálie rozhodně na předních příčkách. Itálie je bráno jako město historie, kultury a umění. Chceme-li navštívit toto starověké antické místo za jakýmkoli účelem, můžeme využít slevy na pobyty u moře a ušetřit finance navíc. Aktuální slevy na letní dovolenou naleznete na webu www.newgo.cz.

Centrum metropole Řím, zvané jako Věčné město je centrem dění, kultury i umění, dále jsou často navštěvovány známá města jako Florencie, Milán, Benátky, Neapol, Turín, Janov a již zmíněná Verona, která je spojena s Shakespearovým dílem Romea a Julie. Itálie je múzou pro mnoho umělců, její příroda je nespoutaná a krásná. Kromě krásných útesů, čirého moře a písečných pláží jsou zde také známé hory a sopky, například Etna, nebo Vesuv, který na sebe čas od času opět upozorní mírnými otřesy.

Objevte krásu italské krajiny

Krásu přírody nenajdeme jen na souši, ale také přímo pod vodní hladinou. Poslední léta jsou oblíbenými koníčky šnorchlování a potápění. Podmořská fauna i flóra je bohatá, navíc zde můžeme objevovat tajné jeskyně, zbytky antických staveb, nebo zbytky potopených vraků. Začíná se především se šnorchlováním, jelikož k potápění s kyslíkovou bombou potřebujeme potápěčský průkaz. Potápěčský průkaz je možné získat díky absolvování potápěčského kurzu. Ti, kteří si chtějí potápění pouze vyzkoušet, mohou se zúčastnit takzvaných discovery ponorů, které jsou na zkoušku. Adrenalinové zážitky, jako potápění, nebo tandemové seskoky patří k zážitkům, které si budeme pamatovat celý život.

Itálie v zimě

Nesmíme zapomenout, že Itálie je jedno z největších středisek také v zimním období, kvůli Dolomitům a ledovcům. Najdeme zde veškeré stupně obtížnosti na sjezdovkách, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře a profesionály. Nejznámějším cílem je známá destinace Val di Fiemme. Lago di Garda je hojně navštěvována díky své kráse a původu ledovcových jezer.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.