Dosáhněte o dovolené harmonie těla a duše

Je tomu jen pár let, kdy jsme svou pozornost v cestování a turistice začali směřovat více na wellness pobyty nebo alespoň wellness víkendy. Prodej se během poslední doby vyšplhal na poměrně vysokou úroveň. Proč tomu tak je?

Vedou se dohady o tom, že ke všemu přispěla ekonomická krize. Lidé jsou více ve stresu a pořízení dovolené dobře rozmýšlejí. Pokud už si dovolenou dopřejí, chtějí více než jen ležet na pláži, stravu a ubytování. Očekávají, že o ně bude postaráno a že se ze své dovolené vrátí odpočatí a plní sil na zvládání dalšího stresu. Lidem začalo záležet na tom, aby se cítili dobře a uvědomují, že i o své tělo se musí starat.

Dříve platilo, že jste museli za kvalitním wellness pobytem vycestovat do zahraničí. Do Maďarska, nebo rakouských či italských Alp. Dnes najdete kvalitní rekreační střediska i u nás. Hoteliéři si již na tento trend přivykli a tak se wellness a spa centra stávají běžným standardem.

Máte hned několik možností, jak si odpočinkový pobyt naplánovat. První možností je zakoupení běžné dovolené a procedury budete mít jen jako příjemný doplněk. V druhém případě můžete zvolit nějaký wellness balíček, kde jsou procedury hlavní náplní dovolené.

Výhodou je, že záleží jen na vás, jaké nabídky hotelu vám budou vyhovovat a jaké si zvolíte. Můžete si objednat balíček procedur, které jsou zaměřené na odbourávání stresu nebo se naopak zaměřit na jiné neduhy, co vás trápí, jako mohou být například bolesti zad a podobně. Po celý pobyt se o vás starají vyškolení profesionálové a vy se po takto strávené dovolené budete cítit jak znovuzrození.

A jak svou dovolenou strávíte letos vy? Víte, že 80% svého zdraví můžete ovlivnit právě správným životním stylem?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.