Angra do Heroísmo, Azorské ostrovy

Historické město Angra do Heroísmo (v překladu „Záliv hrdinství“) na ostrově Terceira je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO a společně s městy Horta a Ponta Delgada je jedním ze tří regionálních hlavních měst na Azorských ostrovech.

Skládá se ze 4 částí (freguesias) Nossa Senhora da Conceição, Santa Luzia, São Pedro a Sé, a je nejstarším městem na Azorech.

Nádherný výhled na záliv Angra se turistům otevírá z vrcholu kráteru sopky Monte Brazil. Je to také oblíbené výletní místo pro pořádání pikniků. Dalším bodem, ze kterého je možné si prohlédnout město z výšky, jsou dvě stejné věže hlavního kostela Alto da Memoria, které pocházejí ze 16. století a byly obnoveny v roce 1980 po požáru.

Zámek Sao Joao Baptista byl postaven během španělské okupace v období 1580 – 1640 a sloužil i jako sklad zbraní, stejně jako pokladů a ještě dnes ho využívá portugalská armáda. Je z něj nádherný výhled na záliv a vnitrozemí.

Muzeum Angra do Heroismo vypráví o historii města i celého ostrova. Zahrnuje působivou sbírku zbraní, map, obrazů a soch. Po jeho návštěvě ještě stojí za to absolvovat procházku po klidné a okouzlující zahradě, která byla kdysi součástí kláštera Sao Francisco.

Více informací o Azorských ostrovech a Portugalsku vůbec hledejte na portugalsko-web.cz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.