Sruby a dřevěné domy na klíč

Sruby, srubové domy a srubové chaty
Není přirozenějšího materiálu, než dřevo. Proto bychom se jím měli, co nejvíce obklopovat a opouštět syntetické materiály, které zdaleka nemají takové kouzlo a často nedosahují ani příliš velkých kvalit. Mnoho lidí se při plánování stavby domu vrací právě k přírodnímu dřevu a nahrazuje jím cihly, beton či polystyrén. Sruby a srubové chaty se pro svou jedinečnou atmosféru, přirozenost a výborné užitné vlastnosti dostávají opět do popředí. Představují zdravý a přitom velice moderní způsob bydlení. Srubové domy a srubové chaty se vyrábí z kvalitní kulatiny z cedrového dřeva, jehož životnost je nejméně třikrát delší, než je životnost dřeva smrkového. Cedrové dřevo má navíc specifickou velice příjemnou vůni, která každý srubový dům promění v útulné místo s nezaměnitelnou atmosférou. Srubové chaty a srubové domy z cedru navíc vynikají výraznou tvrdostí, odolností proti praskání, hnilobě a vysychání. Kvalitnější dřevo byste pro váš srubový dům jen těžko hledali. Nejvhodnějším izolačním materiálem je pak konopné vlákno, které má skvělé tepelně – akustické izolační vlastnosti, minimální dopad na životní prostředí a je zdraví prospěšné.

Srubové chaty
Srubové domy a srubové chaty jsou vhodné jak k rekreačním účelům, tak i ke stálému bydlení. Představují daleko osobnější a přirozenější bydlení, než běžné zděné nebo betonové domy. Dřevo má nesrovnatelné vlastnosti. Dýchá, čistí vzduch, pohlcuje pachy a pracuje jako přírodní klimatizace. Dřevěné srubové domy a srubové chaty jsou vysoce tepelně akumulační a při správné údržbě budou sloužit stovky let. Navíc se jedná o nízkoenergetické stavby, takže i mnoho ušetříte. Velkou výhodou je také rychlá výstavba a velice příjemné mikroklima uvnitř dřevostavby. Pro každého, kdo rád a často tráví čas v přírodě, jsou srubové domy a srubové chaty tím nejideálnějším způsobem bydlení. Dřevo z každého prostoru vytvoří hřejivé útulné místo a zároveň oplývá vynikající užitnými vlastnostmi, proto se pro stavbu obydlí používá již tisíce let. Srubové domy a srubové chaty nejsou zdaleka vhodné jen k víkendovému odpočinku, ale dá se v nich příjemně trvale žít po celý život.

Dřevěné srubové domy
Dřevěné srubové domy nejsou skvělé pouze pro své estetické a užitné vlastnosti, ale je dokázané, že dřevo díky své vůni a nenapodobitelné struktuře má velice pozitivní a uklidňující vliv na lidskou strukturu. Přestaňte jen snít a vyberte si některý z mnoha typů srubů. Můžete zvolit malou jednopokojovou chatu nebo prostorný dům pro velkou rodinu. Srubové chaty a srubové domy si samozřejmě můžete i do detailu sami navrhnout přesně podle vašich představ. Konečná podoba dřevostavby bude záviset pouze na vašich požadavcích a stavebních možnostech, které s vámi bude konzultovat zkušený projektant přímo na místě.  Na srubové domy i srubové chaty se vztahuje záruka 3 roky, na nosnou konstrukci skeletové konstrukce se poskytuje záruka až 30 let. Montáž vám provedou zkušení odborníci v jakýkoliv roční čas a vy se můžete spokojeně dívat, jak vám budoucí domov roste před očima.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.