Jak si vyčistit svépomocí odpadní potrubí?

Pokud se Vám ucpal kuchyňský odpad, nemusíte hned volat firmu zabývající se čištěním odpadu a kanalizace. Je možné si pomoci i svépomocí. Asi nejjednodušší způsob je použití klasického zvonu, kdy změnami tlaku porušíte ucpanou část, která se následně odplaví do další kanalizace. Pokud toto nepomáhá, je možné vyzkoušet chemii – na trhu ve drogeriích je velké množství prostředků, které slibují, že během několika hodin ucpaný odpad pročistí. Nejjednodušším prostředkem je granulovaný obyčejný hydroxid sodný, který Vaši peněženku příliš nezatíží. Pokud odpad stále neodtéká, vyzkoušejte rozložit a vyčistit sifon, který může mít největší míru viny na tom, že odpad neodtéká.

Pokud výše uvedené prostředky nezaberou, je možné se poohlédnout po nástrojích, které používají i profesionální firmy zabývající se čištěním odpadů a kanalizace. Na čištění potrubí malých průměrů existují tzv. pera – a to buď ruční nebo mechanická (strojní). Ruční pero na čištění odpadů lze zakoupit v instalatérských potřebách nebo ve velkých centrech zabývající se prodejem kutilských a stavebních potřeb.

Při použití ručního pera nejprve rozložte sifon a špičku ručního pera zasunujte co nejdále do potrubí. Pokud narazíte na odpor, začněte perem otáčet a přitom tlačte dopředu. Tímto způsobem se dají uvolnit měkké a ne příliš usazené nečistoty v potrubí.

Pokud potrubí neodtéká nadále, jedná se možná o větší problém kanalizace, volejte tudíž profesionální firmu. Například společnost Kanálservis s.r.o., která se čištěním odpadů a kanalizace zabývá již 15 let. Bližší informace jsou na našich stránkách, můžete volat Nonstop.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.