Centrální vysavače jsou většinou výrobky Electrolux

Poslední dobou narůstají instalací centrálních vysavačů do našich bytů, rodinných domků, továren či dílen. Jedná se o opravdu revoluční zařízení. Centrální vysavače dosahují mnohem vyšších výkonů než standardní mobilní vysavače. Jelikož nečistotu a špínu vysají opravdu perfektně, není tedy místo pro tvorbu alergenů, tudíž se jedná o mnohem čistější vzduch i pro osoby s astmatickými problémy.

Centrální vysavače pracují na jednoduchém, nicméně velmi chytrém principu, a sice nečistoty, které se vysají hadicí, putují potrubní cestou, zabudovanou ve zdi, do centrálního sacího agregátu umístěného v suterénu například v garáži či sklepě. Tím, že hlavní jednotka je umístěna mimo místo, kde vysáváme, odpadá nám velký hluk spojený s vysáváním, jaké známe. Potrubní systém se nejjednodušeji řeší už při hrubé stavbě domu, ale samozřejmě dodatečná instalace je též možná.

Samotné ovládání centrálního vysavače je řešeno elektrickým obvodem s naprosto bezpečným napětím. Kovový kroužek umístěný na ústí hadice propojí kontakty v zásuvce a přes relé zapne vysávací jednotku. Spínač může být také umístěn přímo v držadle vysávací hadice, pak není ústí hadice opatřeno zkratovacím kroužkem. Další možností sepnutí ovládacího obvodu může být sepnutím mikrospínače ve vysavačové zásuvce pouhým odklopením víčka pro zasunutí hadice. Existuje také možnost ovládat celý systém dálkovým ovládáním.

Centrální vysavače od firmy Electrolux jsou prodávány, distribuovány a instalovány autorizovanými prodejci, kteří dodávají kompletní systém potřebný pro instalaci. Sama firma na svých webových stránkách velmi trefně konstatuje, že veškeré úsilí věnuje ke spokojenosti zákazníka, který se tak může déle věnovat tomu, co je pro něj důležitější.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.